Banket(10)OKO

28.9.2018

Banket a Ostrava Kamera Oko – dva ostravské projekty, které se formou afterparty po filmové projekci v jeden večer spojí, aby oslavily své 10. pokračování. Ostrava Kamera Oko je mezinárodní kameramanský filmový festival přinášející ostravskému publiku projekce, workshopy a koncerty. Banket, jako součást hudební produkce festivalu, bere svůj desátý díl jako příležitost k rekapitulaci, proto se vrátí back to the roots a po dlouhé době nabídne čistě bass music večer korunovaný setem od SBSTRD z Prahy doplněným o jeho vlastní produkci a různé edity. Support jako vždy zabezpečí AVB crew v sestavě DLKT, Lednicka, Moskalus.

SBSTRD se kromě mixování věnuje i produkci, kterou dělá už téměř deset let. Jeho tvorba sleduje kontinuum zlomených beatů prostupující různé hudební žánry nehledě na jejich hranice. Od drum’n’bassových začátků se SBSTRD, jak dj a producent, posunul k perkusivnímu soundu, který obsahuje prvky různých stylů pohybujících se rychlostně mezi 130-170 bpm. Bavíme se o žánrech jako juke, jungle, Jersey club nebo instrumentální grime. Vzhledem k tomu, že minimálně část AVB crew došla k současné tvorbě podobnou cestou, přizpůsobit selekci zlomenému kontinuu bude radost. Nechte se překvapit, jakých podob bude v průběhu večera nabývat.

Po víc jak roce se Banket vrací do budovy bývalého Bauhausu v Moravské Ostravě, kde v současnosti sídlí městská galerie PLATO. Pro AVB crew, zejména pro její VJs část, to znamená bílé stěny – ideální podmínky pro projekce a jiné vizualizace. Po delší době se proto těšte také na plnohodnotný VJing.