Banket(9)Dock

17.8.2018

Pět měsíců od posledního Banketu je dlouhá doba. Dost dlouhá na to, abychom přišli zase s něčím novým. Sami máme radost z toho, když můžeme říct, že se nám to povedlo i tentokrát.

Poprvé vyzkoušíme udělat Banket na dvě části a zároveň na dvou rozdílných místech. Druhé z nich už znáte. Jedná se o sklípek v Docku, kde jsme se necelých pět měsíců zpátky na posledním Banketu všichni tak dobře bavili. Je ale léto a zavřít se na celou dobu do klubu by byla škoda. Proto bude ideální se nejdřív posunout o pár pater nahoru přímo na střechu nábřežní budovy, ve které se nachází Dock. Měli jsme už možnost se tam podívat a můžeme vám zaručit, že je tam moc dobře. Žádná snaha o hype a umělou exkluzivitu, ale bezpečnostní důvody nám bohužel nedávají jinou možnost, než udělat rooftop část formou pozvánek/guest listu. Na druhou stranu budeme poprvé v rámci Banketu realizovat live stream, díky kterému se bude moct „podívat“ na střechu každý.

Zatímco estetická stránka dosáhne svého naplnění spíš nahoře, hudebně se to podstatné odehraje naopak dole, kde zahraje pražský dj, producent, majitel labelu Dirty Corner a moderátor rádia Wave Mike Corner. Pod pseudonymem Dj Blue vstoupil na českou scénu už v devadesátých letech, kdy na sebe upozornil jako vůbec první účastník Red Bull Music Academy z ČR v roce 1999 nebo rezident tehdy undergroundové Roxy v rozmezí 1996-1999. Dále se proslavil svým nepřetržitým setem v délce 82 hodin nebo jako součást Eclectica crew/Recordings zabývající se různými formami jazzu a zlomených beatů. Svůj přístup k hudbě zmínil Mike Corner v rozhovoru pro rave.cz takto: „Celá moje hudební cesta vede přes různá zákoutí black music. Ať už to byl abstrakt hip-hop v půlce devadesátek, brokenbeat a future jazz po roce 2000 nebo Detroit a Chicago sound, kterýmu se věnuju teď (i když mě provází od počátků).“ Vidíme to podobně, protože různá zákoutí black music, to je to, o co tu jde ♥